Prokurator cofnął swoją apelację!

W maju na swojej stronie zamieściłem post „𝗡𝗶𝗲𝘄𝗶𝗻𝗻𝘆 — 𝗰𝘇𝘆𝗹𝗶 𝗻𝗶𝗲 𝘇𝗮𝘄𝘀𝘇𝗲 𝘀ł𝗼𝘄𝗼 𝗽𝗼𝗹𝗶𝗰𝗷𝗮𝗻𝘁𝗮 𝗷𝗲𝘀𝘁 „𝘀́𝘄𝗶𝗲̨𝘁𝗲”, gdzie opisywałem jak doprowadziłem do uniewinnienia mojego Klienta od rzekomego przestępstwa, jakie miał popełnić w związku z jego udziałem w ruchu drogowym.

Jak się okazało, nie był to koniec postępowania sądowego, gdyż prokuratura – nie zgadzając się z wyrokiem, jaki został wydany przez Sąd – wniosła apelację, wskazując, że wyrok jest błędny i powinno dojść do zmiany wyroku na niekorzyść oskarżonego.

Gdy tylko otrzymaliśmy odpis apelacji, złożyliśmy stosowną odpowiedź, gdzie odpowiedzieliśmy na wszystkie zarzuty prokuratury i raz jeszcze wskazaliśmy, że wyrok Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim jest prawidłowy i Klient jest niewinny.

Wszystko wskazuje na to, że argumenty przedstawione przez nas przekonały oskarżyciela, że wyrok jest prawidłowy, gdyż podczas rozprawy przed Sądem Okręgowym w Elblągu 𝗽𝗿𝗼𝗸𝘂𝗿𝗮𝘁𝘂𝗿𝗮 𝗰𝗼𝗳𝗻𝗲̨ł𝗮 𝘇ł𝗼𝘇̇𝗼𝗻𝗮̨ 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇 𝘀𝗶𝗲𝗯𝗶𝗲 𝗮𝗽𝗲𝗹𝗮𝗰𝗷𝗲̨. Oznacza to, że wyrok Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim jest prawomocny, a co za tym idzie Klient może już spać spokojnie, nie stresując się żadnym postępowaniem sądowym!