𝗖𝘇𝘆 𝗺𝗼𝘇̇𝗹𝗶𝘄𝘆 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗿𝗼𝘇𝘄𝗼́𝗱 𝗯𝗲𝘇 „𝘇𝗴𝗼𝗱𝘆” 𝗱𝗿𝘂𝗴𝗶𝗲𝗷 𝘀𝘁𝗿𝗼𝗻𝘆?

Często zdarza się, że na wieść o planach rozwodowych małżonek mówi, że on nam tego rozwodu nie da. Nie przyjdzie na żadną sprawę rozwodową i żadnego rozwodu nie będzie. Czy jest to realna „groźba”? Odpowiedź brzmi: nie!

Najistotniejsze jest, aby pozwany małżonek otrzymał przesłany przez sąd pozew rozwodowy. Dlaczego? Gdyż od tego momentu możemy mówić od nadaniu biegu całej sprawie. Od tej chwili ma on możliwość wypowiedzenia się i zajęcia swojego stanowiska w sprawie. Co jeżeli w żaden sposób nie zareagował na pozew i nadal twierdzi, że na żadne sprawy rozwodowe nie będzie chodził i rozwodu nie będzie?

Sąd w takiej sytuacji wezwie strony na rozprawę i przeprowadzi postępowanie dowodowe, tj. będzie badał czy zaistniały przesłanki do ustania małżeństwa. Jeżeli po wysłuchaniu twierdzeń strony powodowej, Sąd uzna, że zachodzą przesłanki do rozwodu, wyda stosowny wyrok i w ten sposób dojdzie do zakończenia małżeństwa – pomimo biernej postawy pozwanego małżonka.

Często rozwód jest jedyną możliwością dającą szansę na nowe, szczęśliwe życie. Jeżeli masz pytania lub myślisz nad wszczęciem postępowania rozwodowego, zapraszam do kontaktu, w trakcie którego gwarantuję indywidualne podejście do sprawy i pełną dyskrecję.

adwokat Krzysztof Łątkowski

500-056-156

image: Freepik. com